SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Serveringsfat 6002222
*
nr 600 2222
Serveringsfat
med huv, 1800-tal, pläter, längd: 20
Utrop:
300 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2009
kl 19:58:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 13:49:06
1
500 kr
16/9 02:10:47
2
400 kr
18/9 11:36:09
3
500 kr
18/9 11:36:39
3
550 kr
21/9 19:24:04
2
600 kr
21/9 19:24:20
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: huv nysilver pläter serveringsfat silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Serveringsfat
nr 600 2222
Serveringsfat
med huv, 1800-tal, pläter, längd: 20
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 650 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/9 13:49:06 | 1 | 500 kr |
16/9 02:10:47 | 2 | 400 kr |
18/9 11:36:09 | 3 | 500 kr |
18/9 11:36:39 | 3 | 550 kr |
21/9 19:24:04 | 2 | 600 kr |
21/9 19:24:20 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: huv nysilver pläter serveringsfat silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41